تاریخچه
گیجین

'شرکت گیجین' در سال 1361 کار خود را با تولید یراق آلات ( انواع چفت و لولای درب ) با تکنولوژی از کشور آلمان آغاز کرد.
نام این شرکت برگرفته از واژه محلی گیجین به معنای لولای درب است.
در سال 1375 تولید انواع پیچ و مهره های صنعتی مورد نیاز صنایع نفت و گاز، شرکت های توزیع برق و مخابرات، شرکت تولید آلومینیوم ایران و ... در دستور کار این شرکت قرار گرفت.
ضرورت توجه جدی به حمل و نقل ریلی در کشور لزوم توسعه خطوط ریلی و مزایای توسعه آن همچنین وجود امکانات بالقوه شبکه ریلی در کشور سبب شده است این شرکت با بهره گیری از مهندسین و کارشناسان با تجربه، تکنسین ها و کارگران ماهر و با بکارگیری تکنولوژی های نوین در سال 1376 با هدف تامین بخشی از نیازهای صنایع ریلی کشور در بخش تولید اتصالات ریلی فعالیت نماید.
در سال 1393 در راستای تولید کلیه قطعات مورد استفاده در سیستم های اتصالی در خطوط راه آهن و مترو، شرکت گیجین اقدام به راه اندازی خطوط تولید قطعات پلیمری با بهره گیری از دستگاه های تزریق پلاستیک اروپایی نمود. این خط تولید با هدف تکمیل سبد محصولات ریلی و تولید قطعات پلیمری مورد استفاده صنعت خودرو به عنوان زیر مجموعه ای از گروه صنعتی گیجین آغاز به کار نمود و توانایی تولید قطعات پلیمری تا وزن 2.5 کیلوگرم را دارا می باشد.
اخذ گواهینامه بین المللی ISO 9001: 2000 در سال 1384 از شرکت URS انگلستان و گواهینامه ISO 9001: 2015 در سال 1397 نشانه توجه به مدیریت کیفیت در این شرکت می باشد. شرکت گیجین مشتری مداری را به عنوان راهبرد اصلی برای بسط و توسعه دامنه فعالیت خود برگزیده است و استقرار سیستم مدیریت کیفی مبتنی بر بهبود مستمر و تامین خواسته های مشتریان را سرلوحه فعالیت اقتصادی خود قرار داده است.